تازه هانقد بازی

دارک‌ سایدرز۳ (Darksiders III) به صورت رسمی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند!!

بدون دیدگاه

چند روزی تا عرضه‌ی رسمی و جهانی Darksiders III فاصله داریم، ولی مثل همیشه، نسخه‌های دیسکی بازی زودتر از عرضه در بازار در کشور ما پیدا شد.

به لطف کسانی که نسخه‌های دیسکی Darksiders III را خریده‌اند و همچنین سایت‌ها و نشریاتی که نسخه‌هایی از این بازی را برای نقد دریافت کرده‌اند، متوجه شده‌ایم که بازی کاملا از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

شرکت‌هایی مثل سونی یا یوبی‌سافت سال‌هاست که رسما در منطقه‌ی خاورمیانه فعالیت می‌کنند و در همین راستا، بسیاری از بازی‌های خود را در زبان‌های عربی و ترکی هم عرضه می‌کنند؛ طوری که بدون شک اگر در کشور خودمان برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان خود بازی خریده باشید، با انتخاب‌هایی برای زبان عربی برخورد کرده‌اید. با این حال، حتی ترجمه به زبان عربی هم موضوعی معمول در بازی‌های ویدیویی نیست، چه برسد به زبان فارسی.

نمونه

از طرفی، تهیه کننده‌ی بازی دارک‌سایدرز ۳ یعنی شرکت THQ Nordic از کمپانی‌هایی است که در رویداد بین‌المللی Tehran Game Convention حضور داشته، در نتیجه به نظر می‌رسد این شرکت از نزدیک با مخاطب وسیع بازی‌های ویدیویی در ایران آشنا شده و تصمیم گرفته است تا دارک‌سایدرز ۳ که یکی از بازی‌های بزرگ خود است را به زبان فارسی ترجمه کند.

بسیاری از بازی‌ها فقط زیرنویس را به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کنند، ولی ترجمه‌ی فارسی دارک‌سایدرز ۳ فقط به زیرنویس محدود نشده و منوها کاملا فارسی هستند.

البته ترجمه چندان جالب نیست. برای مثال شخصیت اصلی بازی «فیوری» نام دارد و اسم او در ترجمه‌ی فارسی به «خشونت» برگردانده شده است. این که ترجمه‌ی اسم کار درستی نیست به کنار، خود لغت Fury هم به معنای خشونت نیست.

ولی کاملا از این حرکت شرکت THQ Nordic استقبال می‌کنیم. هر چه باشد برای ترجمه‌ی بازی به فارسی هزینه شده است. فکر نمی‌کنیم اتفاقی این چنین در دیگر شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی روی دهد؛ مگر این که این شرکت‌ها خودشان بخواهند رسما به توزیع بازی‌های خود در بازار ایران نیم نگاهی بیندازند. البته در این راستا پیشرفت‌ها بسیار خوبی داشته‌ایم.

پلتفرم فروش بازی «هیولا» با تعدادی شرکت بازی‌سازی بزرگ برای ترجمه و عرضه‌ی بازی‌های آن‌ها به فارسی و در ایران، وارد مذاکره شده و چند بازی هم در ایران عرضه شده‌اند، ولی دست هیولا به نسخه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس نمی‌رسد و این حرکت، باید از سوی خود شرکت سازنده انجام بگیرد.

نهایتا، اگر بازی چشمتان را گرفته بود و قصد خرید بازی دارک‌سایدرز ۳ را داشتید، حالا یک دلیل بیشتر برای خرید بازی دارید.

Tags: , , , , ,

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

بازی های Hob و Torchlight II برای نینتندو سوییچ منتشر می شوند
پروژه The Avengers بسیار جاه‌طلبانه خواهد بود
فهرست